ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SAYAÇ

web counters


EN ÇOK OKUNANLAR

FKB Eski Başkanından Canikli ye Cevap!

FKB Eski Başkanından Canikli ye Cevap!

Tarih 26 Ağustos 2012, 12:52 Editör

Fiskobirlik eski Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli nin Fiskobirlik i Salih Erdem ve Yönetimi batırdı iddialarına Trabzon da düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Fiskobirlik eski Yönetim Kurulu Başkanları’ndan Salih Erdem, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin “Fiskobirlik’i Salih Erdem ve Yönetimi batırdı” iddialarına Trabzon’da düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bugün bir basın toplantısı düzenleyen Erdem, “Giresun milletvekili Nurettin Canikli bir süre önce Giresun’da yaptığı basın toplantısında, ‘Fiskobirliği Salih Erdem ve yönetimi batırdı’ diye çok çirkin, bir vekile yakışmayacak yalan ve iftiralarda bulunmuş, bize siyasi kimlik biçmeye çalışmıştır. Ogünden bugüne kadar birlik kayıtlarını inceleyip, bu yalan iftirayı düzeltmesini bekledim. 50 yıllık yöneticilik ve dernekçilik hayatımda yönettiğim hiçbir kuruma siyaseti yaklaştırmamış, ülkemizin saygın partilerinden aldığım siyasete girme tekliflerini de bu nedenle geri çevirmişimdir. Bu meziyetimi tüm Karadeniz ve Türkiye bilmektedir. Sayın vekilin yaşı kadar bölgeme ve ülkeme her platformda başarılı hizmetler vermiş bir kişiyim. Sayın vekil, yanı başında bulunan henüz tam olarak tasfiye edemedikleri Fiskobirlik’in kayıtlarını incelese bu yalan beyan, iftira ve çamur atma yoluna başvurmazdı. Kendilerinin destekleyip, seçimi kazanmak için TMO’nun 3.8 TL ilan ettiği fındık fiyatını 5 TL ilan ederek bize kapılarını kapattıkları banka kredilerini onlara açarak büyük destek verdikleri bizden sonraki yönetim kurulunun bıraktığı borçları bize yükleme gafletine düşmezdi” dedi.
Salih Erdem, görevde bulunduğu 4 yıl boyunca kamuoyunun gözleri önünde Fiskobirlik’e ve yönetimlerine akıl almaz baskılar uygulandığını hatırlatarak “Bize yaşattıkları akıl almaz baskılara rağmen, bizden sonraki yönetime devrettiğimiz 143 milyon’luk üretici borcu bunu fazlasıyla karşılayacak 50 bin tonluk fındık stoku, Başak Sigorta’da satılmak üzere olan 48 milyonluk hissemiz yargıya intikal ettirilmiş, 54 milyonluk hazinenin kanunsuz olarak el koyduğu paramız bir çakıl taşı dahi ipotekli olmayan tertemiz mal varlıklarımız tıkır tıkır çalışan marka olmuş ordu yağ fabrikamız (yüzde 40 hissesi yönetimimizce Karadenizbirlik’ten satın alınan) makineleri yenilenmiş entegre fındık işleme tesislerimiz personelin maaşlarını gününde ödeyen bir Fiskobirlik vardı” ifadelerini kullandı. 
“Canikli Fiskobirlik’i ve fındık üreticilerini düşürdükleri üzücü durumlardan ötürü seçmenlerine söyleyecek sözü kalmayınca gerçek dışı beyanlara başvurma, işledikleri suçları başkalarının üzerine atma yolunu seçmiştir” diyen Erdem, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Dört yıl boyunca kamuoyu önünde birliğimize yaptıkları müdahaleler, savurdukları tehditler, seçimleri kaybettikçe azgınlaşan bölge milletvekilleri, fındığa verdiğimiz iyi fiyatları yüksek diye yapılan tehditler, ‘bu fiyatlarla ihracatçı iflas eder’ diyen bakanlar, elimizdeki fındık stoklarını ucuz satmak için çıkarılan kararnameler, verilen kanunsuz talimatlar, birliklerin kredi fonundan bizlere verdirilmeyen krediler, bankalara verilen talimatlar, fındık piyasasını bozmak için başvurulan çirkin oyunlar 1,5 yıl boyunca sürekli olarak üzerime salınan bakanlık müfettişleri bir şey bulamayınca devamlı değiştirilen imzasız ihbarlarla süre giden denetimler, kooperatiflerimize yönlendirdikleri militanlarıyla, yönetim kurulumuza tehditler savuran çalışma şevkimizi kırmaya çalışan bitmeyen türlü çirkinlikler yaşadık.”
Erdem, her yıl taktirler alan bir Fiskobirlik’in ürün satarak üretici borçlarını ödemek için gayret sarf ederken 12 Haziran 2006 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı olumsuz konuşmalar nedeniyle fındığın fiyatının 5 TL’den 2 TL’ye düştüğünü ve düşen fındık fiyatları nedeniyle Fiskobirlik stoklarındaki fındığın 150 milyon, emanetteki üretici fındığının 200 milyon değer kaybetmesinin Fiskobirlik için kırılma noktası olduğunu kaydetti.

 
 
trbhaber.com

  

Bu haber 386 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

GİRESUNDA DEV MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ANKETİ

GİRESUNDA DEV MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ANKETİ 2015 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesi Giresunda Milletvekili aday adayları bir bir isimlerini açıklamay...

ZEYTİNLİĞE ZEYTİN DİKİLDİ

ZEYTİNLİĞE ZEYTİN DİKİLDİ GİRESUN ZEYTİNLİK SEMTİNİ VE EVLERİNİ KORUMA DERNEĞİ 'NİN ÇABALARI SONUÇ VERDİ

YOLCU YOLUNDA GEREK

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

GİRESUNDA KİMLER MİLLETVEKİLİ OLMALI

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

............
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi